Home Odporność Żółtaczka mechaniczna
formats

Żółtaczka mechaniczna

Żółtaczka mechaniczna jest najczęstszą chorobą tego typu wśród dorosłych. Przyczyną powstawania żółtaczki mechanicznej jest niedrożność dróg żółciowych lub nowotwory. W tej formie żółtaczki należy zbadać bilirubinę zwłaszcza bezpośrednią. Niedrożność dróg żółciowych w stopniu całkowitym może nastąpić w ciągu 3-5 dni. Stężenie bilirubiny wzrasta stopniowo o 1 do 3 mg/dl na dobę, co w ciągu tygodnia może dojechać nawet do 30mg/dl.
Jeżeli wartość bilirubiny sięga w żółtaczce mechanicznej wskaźnik wyższy niż 30mg/dl to mowa tu powikłaniach, np. niewydolność nerek oraz problem z rozpadem krwinek. Żółtaczka mechaniczna jest częstą chorobą również niemowlaków. W szpitalach na oddziałach porodowych i poporodowych jedno dziecko zaraża się od drugiego. Żółtaczka mechaniczna nie jest groźna dla dzieci jeśli się ją w czas zdiagnozuje. Mechanizm wywoływania żółtaczki mechanicznej jest taki sam jak u dorosłych w kierunku niedrożności dróg żółciowych.
Dzięki badaniom takim jak bilirubina czy AspAT można łatwo zdiagnozować choroby związane z wątrobą zwłaszcza jeśli chodzi o choroby zakaźne wywołane wirusami lub innymi zarazkami wchodzącymi w skład naszej przyrody.

5 Odpowiedzi

 1. marta

  a jezeli zoltaczka mechaniczna trwa juz ponad miesiac u doroslego, a nie moze byc leczona ze wzgledu na nowotwor(jelita grubego z przerzutami do watroby) i zly stan chorego czy moze to spowodowac uszkodzenie mozgu?

 2. interesujace spostrzezenia, trudno sie z ty nie zgodzic

 3. skaka

  1. Żółtaczką meczaniczną nie można się zarazić!
  2. Na oddziałach położniczych (nie porodowych czy poporodowych)!
  3. Do ukończenia 28 dni maluszki nazywany noworodkami nie niemowlakami!
  4. Czytanie tego to okropna strata czasu!!!!

 4. Howdy! This article could not be written much better! Looking through
  this post reminds me of my previous roommate!
  He continually kept talking about this. I most certainly will send this post to him.
  Pretty sure he’s going to have a good read. I appreciate you for sharing!

Zamieszczone na portalu medioblog.pl porady i artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny. Publikowane treści są jedynie sugestią i nie mogą zastąpić porady udzielonej przez lekarza specjalisty podczas wizyty.
© Informacje o zdrowiu i medycynie ... poradnik... blog...